Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Novinky a média


Kardioložka poukazuje na trend mezi pacienty: Mnozí se domnívají, že na zlepšení svého zdraví nemusí sami spolupracovat

2.3.2023

Teprve několik měsíců funguje v Nemocnici AGEL Říčany kardiologická ambulance, přesto již nyní pozoruje tamní lékařka zajímavý trend. Mnozí pacienti se domnívají, že za jejich zdravotní stav je zodpovědný lékař, že oni sami pro celkové zlepšení svého zdraví nemusí dělat nic a lékař na vše najde „prášek“. Podle MUDr. Marcely Schejbalové, lékařky kardiologické ambulance v Nemocnici AGEL Říčany, za tímto přístupem stojí přetrvávající systémová chyba, nedostatečné podporování opravdu cílené prevence a komplexní edukace naší populace.

Celý článek


Zájem lidí o očkování proti covid-19 velmi klesá, očkovací ambulance v nemocnici proto ukončuje svou činnost

21.2.2023

Téměř rok a půl byla otevřena očkovací ambulance v Nemocnici AGEL Říčany. S klesajícím zájmem o očkování byla však v posledních měsících nejprve omezována provozní doba a nyní bylo rozhodnuto o ukončení její činnosti.

Celý článek


Moderní účinná metoda pro léčbu pohybového aparátu je nyní dostupná také v Nemocnici AGEL Říčany

25.1.2023

Fokusovaná rázová vlna patří mezi nejpokročilejší druhy fyzikální terapie. A právě tato metoda rozšířila v lednu 2023 portfolio služeb ambulantní rehabilitace říčanské nemoc-nice. V principu se jedná o mechanoterapii akustickým rázem cíleným do místa zamýšleného efektu. Mezi indikace patří například kalcifikace v rotátorové manžetě či v okolí kyčelních kloubů, patní os-truhy, chronické epikondylitidy (tzv. tenisový resp. golfový loket), chronické záněty šlach, degenera-tivní změny kloubů, ale i špatně se hojící zlomeniny. Fokusovaná rázová vlna má vliv nejen na urych-lení hojení poškozených struktur, ale i výrazný analgetický účinek. Její nesporná výhoda je ve srov-nání s radiální rázovou vlnou v nutnosti menšího počtu terapií (v praxi si vystačíme s jednou až čtyřmi aplikacemi).

Celý článek


Laboratoř Nemocnice AGEL Říčany získala prestižní certifikát WHO za LAMP testování COVID-19

16.1.2023

Prestižním certifikátem Světové zdravotnické organizace (WHO) se nově může pyšnit biochemická laboratoř Nemocnice AGEL Říčany. Certifikát získalo pracoviště za úspěšné statimové testování COVID-19 metodou LAMP, která je mimořádně rychlá a jednodušší než PCR metoda.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici AGEL Říčany o vánoční atmosféru ani tradiční štědrovečerní pochoutky nepřijdou

22.12.2022

Co nejkrásnější Vánoce se snaží pacientům, kteří nemohou být ve svátečním období doma, připravit personál Nemocnice AGEL Říčany. Bohužel, vzhledem k vzrůstajícím respiračním onemocněním, se přijímají každý den do nemocnice osoby se zhoršeným stavem dýcháním a tak počet pacientů, kteří budou trávit Vánoce v této nemocnici, letos přibývá.

Celý článek


Účinná infuzní terapie v Nemocnici AGEL Říčany pomáhá především na bolest zad

7.12.2022

Fyzická i psychická únava, oslabený organismus, bolest zad. S tím vším může pomoci infuzní terapie. V říčanské nemocnici je však zaměřena na zmírnění nebo odstranění bolesti zad a pohybového aparátu. Zájemci o infuzní terapii mohou z tohoto důvodu opět navštívit říčanskou nemocnici, kde došlo k obnovení provozu infuzní ambulance.

Celý článek


Pestrost stravy je důležitá pro vegetariány i vegany, říká nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Říčany

1.11.2022

Na první listopadový den připadá Světový den veganství. Tento způsob stravování má již téměř třicet let svůj den. Veganská strava znamená vyloučení veškerých potravin vyprodukovaných zvířaty. Naproti tomu vegetariáni nejedí maso a uvádí, že strava bez masa jim pomohla k úbytku hmotnosti, zlepšilo se jim trávení nebo se jim snížil tlak. O tom, zda je vegetariánství i veganství přínosné, se rozpovídala Bc. Ellen Ondrová, nutriční terapeutka Nemocnice AGEL Říčany.

Celý článek


Upravenou vakcínou proti onemocnění covid-19 se nyní očkuje i v Nemocnici AGEL Říčany

19.10.2022

Jen ve Středočeském kraji již překročil počet osob nakažených onemocněním covid-19 hranici 550 000 (souhrnný počet osob s laboratorně prokázaným onemocněním covid19 v daném kraji ČR). Na současné varianty kmenů způsobující toto onemocnění cílí modifikovaná kombinovaná vakcína Comirnaty Original/Omicron BA.4-5, kterou je možné se v Nemocnici AGEL Říčany již v tomto měsíci nechat očkovat.

Celý článek


Pacienti mohou v Nemocnici AGEL Říčany využít služeb nové kardiologické ambulance. Díky objednávkovému systému v čekárně neprosedí hodiny

17.10.2022

Říčanská nemocnice opět rozšiřuje spektrum zdravotní péče a od 13. října zde funguje další kardiologická ambulance. Novinka si vyžádala stavební úpravy, díky kterým mají zdravotníci plný komfort pro svou péči a pacienti plně vybavenou a prostornou čekárnu. O ty se zde bude starat MUDr. Marcelka Schejbalová, která v rozhovoru přibližuje nejen práci kardiologa.

Celý článek


V čele Nemocnice AGEL Říčany stojí zkušený operatér a primář ortopedie MUDr. Filip Svatoš

19.9.2022

V pondělí 19. září byl do vedení Nemocnice AGEL Říčany slavnostně uveden MUDr. Filip Svatoš, primář oddělení ortopedie a zároveň ředitel odboru lékařské a preventivní péče. Nový předseda představenstva vystřídal ve funkci prof. MUDr. Romana Prymulu, CSc., Ph.D., který bude i nadále pracovat jako předseda Vědecké rady AGEL a také ve Výzkumném institutu společnosti AGEL.

Celý článek


Louka u Komenského náměstí v Říčanech ožila akcí Den zdraví

12.9.2022

Nemocnice AGEL Říčany se rozhodla letošní ročník, který se uskutečnil v druhém zářijovém týdnu, věnovat především prevenci. Návštěvníci tak mohli konzultovat vhodný jídelníček s nutriční terapeutkou nebo probrat možnosti prevence kardiovaskulárních onemocnění s lékařkou interního lékařství.

Celý článek


Pacienty v Nemocnici AGEL Říčany hlídají nové monitory životních funkcí

19.8.2022

Jednotka intenzivní péče a interní lůžkové oddělení říčanské nemocnice disponují nově moderními centrálně propojenými monitory životních funkcí a v současné době již slouží hospitalizovaným.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany připravuje Den zdraví 2022, který připomene důležitost prevence

26.7.2022

Po úspěšném premiérovém ročníku připravuje Nemocnice AGEL Říčany i v letošním roce preventivní akci pro širokou veřejnost Den zdraví 2022. Uskuteční se ve středu 7. září 2022 na louce u Komenského náměstí.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany má novou nutriční terapeutku. Pacienty chce naučit, aby si svou stravu hlídali i po odchodu z nemocnice

25.5.2022

V posledních měsících zrealizovala Nemocnice AGEL Říčany celou řadu novinek, díky kterým se zde daří rozšiřovat spektrum nabízených služeb. Modernizací prošlo oddělení následné rehabilitační péče, došlo k otevření infuzní ambulance, pacientům také pomáhá nová nutriční terapeutka.

Celý článek


Společnost AGEL má novou Vědeckou radu. V jejím čele stojí profesor Roman Prymula

5.5.2022

Ve společnosti AGEL začala fungovat nová Vědecká rada. Je v ní dohromady 14 expertů z různých oblastí českého medicínského prostředí. Nová Vědecká rada, která bude řešit důležité odborné problémy v oblasti poskytování zdravotních služeb, vzdělávání a vědeckovýzkumné činnosti a dalších otázek koncepční povahy ve společnosti AGEL, byla jmenována na 5 let a navázala na první Vědeckou radu, která byla jmenována v roce 2014 a letos svou činnost ukončila. Úkolem vědecké rady je zpracovat ve spolupráci se členy lékařské rady a příslušnými primáři střednědobou a dlouhodobou koncepci rozvoje jednotlivých prioritních oborů Skupiny AGEL.

Celý článek


O infuzní terapii je v Nemocnici AGEL Říčany zájem

4.2.2022

V Nemocnici AGEL Říčany došlo v posledním čtvrtletí roku 2021 k otevření Infuzní ambulance. Byla to reakce na stále větší poptávku veřejnosti po podpůrné léčbě. Infuze a infuzní terapie nabízí rychlé a efektivní doplnění vitamínů a dalších důležitých látek do těla v takovém poměru, které je tělo schopno zpracovat a efektivně zužitkovat. V říčanské nemocnici je však infuzní léčba zaměřena na léčbu bolestivých onemocnění pohybového aparátu.

Celý článek


V říčanské nemocnici školáci zazpívali pacientům i zaměstnancům koledy. Hospitalizovaní nepřijdou o Vánocích o cukroví ani bramborový salát

22.12.2021

Zpívané koledy nebo vánoční výzdoba nejsou v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí i v Nemocnici AGEL Říčany, kde chodby krášlí vánoční motivy a pacienti se již mohou těšit na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany otevřela očkovací centrum

10.12.2021

Ve středu 8. prosince se Nemocnici AGEL Říčany otevřela ambulance pro očkování osob z širokého okolí pro podání třetí posilovací dávky proti onemocnění covid-19. Počáteční kapacita počítá s průměrně 100 očkovanými denně. Dřívější očkovací centrum provozované ve Sportovní hale ve spolupráci s městem Říčany ukončilo svou činnost před třemi měsíci, ale vzhledem k nelepšící se epidemiologické situaci nemocnice opět očkování pod svou taktovou občanům zajišťuje.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany v listopadu investovala 600 000 korun do obnovy rehabilitačních pomůcek a dalšího vybavení. Jednou z novinek je motomed

1.12.2021

Přestože musela Nemocnice AGEL Říčany v uplynulých měsících reagovat na aktuální vývoj koronavirové pandemie, nadále pokračovala v obměně rehabilitačních přístrojů a dalšího potřebného vybavení. Jen v listopadu se investice na pořízení nových přístrojů vyšplhala na částku 600 000 korun.

Celý článek


Sympozium AGEL

8.10.2021

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článek


Jaký je vhodný jídelníček z pohledu diabetologa? Rady zkušených ergoterapeutů na jednom místě? Nemocnice AGEL Říčany zve na Den zdraví

9.9.2021

Nemocnice AGEL Říčany se stala partnerem Říčanských slavností, které se letos ponesou v duchu zdraví. Na Lázeňské louce se kromě zdravého cvičení S úsměvem, ukázkami jógy nebo kuchařskou show tak návštěvníci setkají i s několika odborníky z říčanské nemocnice, a to v sobotu 11. září od 14:00 hodin. Zájemci si mohou nechat změřit tlak, využít poradenství s diabetologem či vyzkoušet osobní standardizovaný test nebo kognitivní test u ergoterapeutů.

Celý článek


Očkování ve sportovní hale v Říčanech je u konce. Zdravotníci zde aplikovali téměř 50 tisíc vakcín

2.9.2021

Konec prázdnin přinesl i ukončení činnosti velkokapacitního očkovacího centra ve sportovní hale v Říčanech. V nejhektičtějším období zde zdravotníci Nemocnice AGEL Říčany naočkovali proti onemocnění covid-19 až 600 lidí za den.

Celý článek


Práci s transfuzními přípravky usnadňuje v Nemocnici AGEL Říčany nová speciální lednice určena na jejich skladování

20.8.2021

Oddělení klinické biochemie Nemocnice AGEL Říčany má ve svém technickém portfoliu nyní zcela nové chladicí zařízení pro skladování až 96 krevních vaků při teplotě +4 °C.

Celý článek


O PCR vyšetření ze slin je v Nemocnici AGEL Říčany velký zájem

17.8.2021

Neinvazivní PCR testy na zjištění přítomnost viru SARS-CoV-2 metodou odběru ze slin začali v nedávné době používat zdravotníci na odběrovém místě v Nemocnici AGEL Říčany. Tento bezbolestný způsob odběru se využívá jak pro preventivní testy, tak pro samoplátce i pro pacienty indikované lékařem. Vyhodnocení testů poté probíhá v laboratořích společnosti AGELLAB.

Celý článek


Chodník pro bosé nohy je novým rehabilitačním prvkem v říčanské nemocnici

30.7.2021

V průběhu července se v krajní části areálu Nemocnice AGEL Říčany, vedle altánku u vstupu do pavilonu následné rehabilitační péče, začal používat sensomotorický chodník. V tomto týdnu jej s fyzioterapeutkou říčanské nemocnice vyzkoušel i akademický malíř Jan Kavan, který v současné době na oddělení následné rehabilitační péče pobývá.

Celý článek


Velkokapacitní očkovací centrum v Říčanech navštíví průměrně 600 lidí denně. Zdravotníci zde aplikovali již 30 tisíc vakcín

22.6.2021

Nárůst denního počtu aplikovaných vakcín se pozitivně promítl do urychlení očkování ve velkokapacitním vakcinačním centru a zdravotníci z Nemocnice AGEL Říčany zde již podali klientům přes 30 tisíc vakcín.

Celý článek


Akreditace

31.5.2021

Nemocnice AGEL Říčany a.s. obdržela od Ministerstva zdravotnictví ČR rozhodnutí o udělení akreditace - oprávnění k uskutečňování vzdělávání v základním kmeni interním. Akreditace byla udělena 24. 3. 2021 a její platnost je 5 let.

Celý článek


Říčanské očkovací centrum aplikovalo přes 20 tisíc dávek vakcíny proti onemocnění covid-19

24.5.2021

Proces očkování v říčanské sportovní hale nabírá na tempu, zdravotníci Nemocnice AGEL Říčany se v posledním měsíci při své práci téměř nezastavili.

Celý článek


Ortopedi Nemocnice AGEL Říčany provedli unikátní operaci chrupavky

28.4.2021

V ŘÍČANSKÉ NEMOCNICI ODOPEROVALI POMOCÍ TÉTO METODY JIŽ TŘI PACIENTY Z CELKOVÉHO POČTU ASI 30 VÝKONŮ V CELÉ ČESKÉ REPUBLICE.

Celý článek


Do čela Nemocnice AGEL Říčany nastupuje prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D.

21.4.2021

Mezi hlavní úkoly dosavadního externího poradce zdravotnické skupiny AGEL bude patřit především další rozvoj nemocnice s cílem vybudovat v Říčanech zcela nový moderní nemocniční pavilon, který bude splňovat nároky na nejmodernější požadavky současné zdravotní péče s ohledem na komfort pro pacienty a zaměstnance. Nemocnice se bude orientovat na nové technologie, splňující požadavky nejmodernějších medicínských postupů, další získávání odborníků, to vše ve spolupráci s Městem Říčany.

Celý článek


Po necelých dvou měsících provozu aplikovalo říčanské očkovací centrum desetitisící dávku vakcíny proti covidu-19

20.4.2021

Již 10 tisíc dávek vakcíny proti onemocnění covid-19 aplikovali lidem zdravotníci očkovacího centra Nemocnice AGEL Říčany, které sídlí v areálu sportovní haly na Škroupově ulici. Očkovací centrum bylo v pilotním režimu otevřeno 24. února, přičemž ve svých počátcích obsloužilo zhruba 200 příchozích za den. Nyní se denní očkovací kapacita těsně blíží 500 osobám.

Celý článek


V Říčanech zahájí 24. února provoz nové očkovací centrum s kapacitou až 500 lidí denně. Nemocnice AGEL Říčany a říčanská radnice finišují s přípravami a náborem personálu

11.2.2021

Sportovní hala v Říčanech u Prahy se za dva týdny promění v místo, které bude lidem z širokého okolí sloužit k očkování proti onemocnění COVID-19. Počáteční kapacita počítá s 200 očkovanými – v maximálním počtu se v novém centru bude moci očkovat až okolo 500 lidí. Sehnat na tento rozsáhlý projekt zdravotnický personál je nyní úkolem, který zaměstnává nejen říčanskou radnici, ale také Nemocnici AGEL Říčany, která má nad očkovacím centrem záštitu a bude jej provozovat.

Celý článek


Nemocnice AGEL Říčany radí, jak ve zdraví prožít silvestrovské oslavy

28.12.2020

Silvestrovské oslavy vedou často k porušení jinak střídmého stravovacího i pitného režimu. Nárazové přejedení či větší konzumace alkoholu nejsou pro zdravý organismus život ohrožujícím problémem, ale pro osoby nemocné mohou být nebezpečné. Jak prožít bujaré silvestrovské hodování a oslavy ve zdraví, radí MUDr. Stanislav Černý z Nemocnice AGEL Říčany.

Celý článek


V říčanské nemocnici byla ve spolupráci s městem Říčany navýšena kapacita odběrového místa

22.12.2020

Vzhledem k plnému vytížení stávajícího odběrového místa byla díky podpoře ze strany města Říčany navýšena kapacita počtu odběrů instalací další stavební buňky na stejném místě (z boční strany vchodu do areálu nemocnice). Zařízení místa, instalace buňky i potřebné techniky a vybavení bylo nutné provést ve velmi krátkém čase vzhledem k termínu stanoveném rozhodnutím vlády.

Celý článek


O vánoční atmosféru v říčanské nemocnici pacienti nepřijdou

21.12.2020

Přestože je letošní advent kvůli koronavirové epidemii zcela jiný než v minulých letech, snaží se personál Nemocnice AGEL Říčany svým pacientům předvánoční čas co nejvíce zpříjemnit a vykouzlit jim co nejkrásnější Vánoce.

Celý článek


Rozhovor se staniční sestrou interního oddělení paní Smítkovou

10.12.2020

Práce zdravotních sester je neméně důležitá jako práce lékařů. A současná situace ještě více prokázala jejich obětavost a neskutečnou pracovní energii. Z řad mladých je o tuto nelehkou profesi menší zájem než dříve. V říčanské nemocnici ji paní Gabriela Smítková vykonává již více než dvacet let.

Celý článek


Za první měsíc fungování odběrového místa odebrali zdravotníci Nemocnice AGEL Říčany přes tisíc vzorků

3.11.2020

Dnes je to přesně měsíc, co se v krajní části areálu Nemocnice AGEL Říčany (vchod z ulice Domažlická) otevřelo odběrové místo pro testování onemocnění COVID-19. K dnešnímu dni zde zdravotníci zvládli odebrat přes 1000 vzorků.

Celý článek


DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ POMÁHAJÍ

23.10.2020

Nemocnice AGEL Říčany vzhledem ke zvýšené absenci zaměstnanců a zároveň ke zvýšeným nárokům na množství poskytované péče v souvislosti s epidemií COVID-19 uvítá krátkodobou i dlouhodobou pomoc především od: rentgenových laborantů, kvalifikovaných sester a lékařů internistů L2/L3.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici Říčany o vánoční atmosféru nepřijdou

20.12.2019

Zdobení vánočních stromečků, vánoční výzdoba na všech odděleních, zpívání koled a sledování pohádek zpestřuje pacientům v Nemocnici Říčany, která patří do skupiny AGEL, vrcholící advent a blížící se Vánoce. Sváteční nálada vrcholí předáváním dárků a štědrovečerní večeří, kterou si letos vychutná 41 pacientů zůstávajících přes Vánoce v nemocnici.

Celý článek


Za deset let pomohli na oddělení následné rehabilitační péče Nemocnice Říčany čtyřem tisícům pacientů

5.3.2019

Desáté výročí a čtyři tisíce úspěšně zrehabilitovaných pacientů. To znamená rok 2019 pro oddělení následné rehabilitační péče Nemocnice Říčany, člena skupiny AGEL. Oddělení s 30 lůžky vzniklo v roce 2009 v areálu nemocnice jako reakce na velkou poptávku po komplexní rehabilitační péči a dnes je již nedílnou a hojně vyhledávanou součástí nemocnice.

Celý článek


Změna provozní doby odběrové ambulance

8.11.2018

Od pondělí 12.listopadu bude provedena změna pracovní doby odběrové místnosti. Nově bude odběrová ambulance otevřena v době od 6:30 do 10:00.

Celý článek


Nemocnice Říčany otevírá pohotovost pro dospělé

29.10.2018

Lidé z Říčan a okolí se nově dočkají rychlejší první pomoci i následné zdravotnické péče. Nemocnice Říčany, člen skupiny AGEL, otevírá novou lékařskou službu první pomoci pro dospělé, která doposud ve městě Říčany chyběla. K dispozici je každý den a využít ji mohou všichni zájemci s akutními obtížemi.

Celý článek


Skupina AGEL se rozrůstá o Nemocnici Říčany

20.12.2017

Skupina AGEL, která je největším a nejúspěšnějším poskytovatelem soukromé zdravotnické péče ve střední Evropě, se od 1. ledna 2018 rozroste o Nemocnici Říčany.

Celý článek


Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: