Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ 

Jsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 323 627 511

Pacienti a návštěvy

Rady pro pacienty

Vítáme Vás v Nemocnici AGEL Říčany a. s.. Děkujeme, že jste zvolili právě tuto nemocnici. Snahou členů zdravotnického týmu je citlivě, ohleduplně a rychle dosáhnout Vašeho dobrého zdravotního stavu. Pomoci nám můžete i Vy. Jak? Především pozitivním přístupem k léčbě a dodržováním zásad tohoto řádu.

NÁVŠTĚVA AMBULANCÍ

Ve všední dny od 7.00 do 15.00 hod. funguje nemocniční recepce a kartotéka, kde se před návštěvou ambulance vybírají regulační poplatky. Aby mohlo být vše bezpečně zaznamenáno v lékařském programu, je nutné předložit zdravotní průkaz Vaší pojišťovny, která nám uhradí náklady spojené s Vaší léčbou. Samoplátcům je zdravotní péče poskytnuta na vlastní náklady. V tomto případě je zdravotní péče hrazena na základě vystaveného účtu.

PŘED PŘIJETÍM

Před přijetím do nemocnice se, prosím, řiďte radami praktického nebo ambulantního lékaře.

NÁSTUP

Při nástupu potřebujete průkaz zdravotní pojišťovny, občanský průkaz, jméno a kontakt na praktického lékaře, telefonní číslo na kontaktní osobu, potvrzení o pracovní neschopnosti, výsledky provedených vyšetření, toaletní a osobní potřeby (přezůvky, pyžamo, župan …).

Po přijetí Vám bude přiděleno lůžko a budete informováni, kdo je vaším ošetřujícím lékařem. Prosím, léky užívejte dle pokynů.

HOSPITALIZACE

Po dobu Vašeho pobytu v nemocnici o Vás pečuje zdravotnický tým, na který se můžete kdykoliv obrátit. Je velmi důležité informovat lékaře o Vašem zdravotním stavu, lécích, které užíváte a ostatních okolnostech, které by mohly být pro stanovení Vaší léčby zásadní. Náš zdravotní personál Vám zaručuje naprostou diskrétnost a maximální ohledy na Vaše soukromí. Informace o Vašem zdravotním stavu podává lékař pouze Vámi určeným osobám.

Naše nemocnice nabízí také ubytování na nadstandardně zařízených pokojích. V takovém případě si pacient pokoj platí. Informace o cenách nadstandardních služeb …zde……

CENNÉ VĚCI

Větší peněžní částky a jiné cenné věci (např. kreditní karty, šperky…) si v případě hospitalizace do nemocnice neberte. Nebo doporučujeme uložení cenností do nemocničního trezoru. O uložení cenností obdržíte potvrzení, na základě kterého můžete své věci kdykoliv vyzvednout.

STRAVA

Předepsaná dieta je součástí léčby.

DODRŽOVÁNÍ POŘÁDKU

Berte ohled na ostatní pacienty a udržujte pořádek a čistotu ve všech prostorách nemocnice. Šetřete nemocniční zařízení, nemanipulujte s nábytkem, osvětlením a vodním zařízením. V případě jakékoliv poruchy se obracejte na nemocniční personál.

PROPUŠTĚNÍ

Po propuštění z nemocnice budete informování o dalším postupu léčení. Obdržíte propouštěcí zprávu pro ošetřujícího lékaře.