Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ 

Jsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 323 627 511

Pacienti a návštěvy

DEN ZDRAVÍ

Proběhlo:

 

DEN ZDRAVÍ 2023

Už třetí ročník úspěšné akce DEN ZDRAVÍ proběhl na louce u Komenského náměstí v Říčanech. Stanové městečko nemocnice navštívili dospělí, senioři a například i studenti posledního ročníku gymnázia. Nechyběly ani známé osobnosti, tentokrát Den zdraví navštívil Pavel Šporcl s manželkou Barborou Kodetovou Šporclovou.

Rady fyzioterapeutky či ergoterapeutky, měření tlaku nebo odběr kapky krve pro zjištění hladiny cukru s následným rozborem naměřených hodnot s lékařkou interní ambulance.  Nejen pro tyto konzultace si do Říčan přišla řada lidí. I v letošním roce se ukázalo, že v oblíbenosti vede nutriční poradna. Nutriční terapeutka nemocnice se trpělivě všem věnovala a ti, kteří se nechali zvážit na bioimpedanční váze, pak získali přesnější informace o procentuálním složení svého těla.  Velkému zájmu se těšil stánek s první pomocí.  „Poskytnou první pomoc, by měla umět každá osoba, proto jsem ráda, že již tradičně byl na naší akci nácvik na figuríně. Bylo pro mě však milým překvapením, jak i menší děti po základní instruktáži dokáží bezchybně vše provést,“ říká Mgr. Katarína Macinauerová, metodička a manažerka kvality Nemocnice AGEL Říčany.

 

Novinkou na akci byl orientační test krevní skupiny, který prováděl tým z Transfúzní služby AGEL Šumperk. Během programu pak svou hudbou dělali radost žáci a učitelé z 2. ZŠ Bezručova Říčany. Nejmenší návštěvníci si užili navlékání korálků, vybarvování obrázků lékařů a sestřiček nebo her,  které pro ně personál Nemocnice AGEL Říčany připravil.

 

„Věřím v prospěšnost a užitečnost této akce a doufám, že i další ročník bude s takovou hojnou účastí jako letos. Musím moc poděkovat všem zaměstnancům nemocnice, kteří DEN ZDRAVÍ pomohli připravit, a kteří během akce s úsměvem všem návštěvníkům poskytovali hodnotné informace,“ dodala marketingová pracovnice nemocnice Ing. Veronika Masaryková.


 

DEN ZDRAVÍ 2022

Termín: 7. září 2022 od 13:00 do 18:00 hod.
Místo: louka u Komenského náměstí v Říčanech
Program:  měření tlaku, zjištění hladiny cukru v krvi, hygiena rukou, ukázka obvazové techniky, jak řešit drobná řezná poranění, odborné poradny jako výživová, prevence kardiovask. onemocnění, diabetes melitus, ukázky resuscitace, nácvik první pomoci, ergoterapie a fyzioterapie
Vstup: zdarma           

Doprovodný program pod heslem „Celá rodina si hraje pro zdraví“. Čekají na Vás tvořivé workshopy nebo párové soutěže (dospělý/senior + dítě). A také nám přijde zahrát a zazpívat několik žáků ze 2. základní školy Bezručova Říčany.

Pro milovníky šachů budou připraveny šachovnice a své síly v této oblasti si můžete změřit s ředitelem naší nemocnice. Je však nutná rezervace předem. Zájemci o šachovou partii, prosím, dejte vědět na e-mail: veronika.masarykova@nrc.agel.cz, počet míst je omezen. V případě volných míst Vám Vaši rezervaci zpět potvrdíme a nahlásíme čas šachové partie. :-)

Na akci bude také umístěn sběrný kontejner na prošlé léky. Prohlédněte si doma svou lékárničku a léky po datu expirace nám můžete odevzdat.

A co Vás čeká v Klaunské ambulanci? Je to místo, kde Vás i Vaše děti či vnoučata Zdravotní klauni "vyšetří" a "ošetří" a vynasnaží se "vyléčit" vysokými dávkami smíchu. Uvítají tam všechny, kteří trpí momentální skleslostí, ale i ty, kteří si chtějí svou už tak dobrou náladu o kus vylepšit. :-)

 

Hlavním partnerem akce je Město Říčany.  

 

Dalšími partnery jsou:        a   


 

DEN ZDRAVÍ 2021

První ročník preventivní akce proběhl v sobotu 11. září 2021 na lázeňské louce a to v rámci Říčanských slaností, které se nesly pod heslem ... pro zdraví.

Nemocnice měla na louce stan, kde bylo možné si nechat změřit tlak, odebrat kapku krve pro zjištění hladiny cukru v krvi, poradit se s diabetologem nebo zvládnout speciální testy u ergoterapeutických pracovníků. Jsme rádi, že náš stan navštívilo takové množství lidí. Vámi vyplněné dotazníky z této akce jsme zhodnotili a vážíme si všech milých slov, která jste nám napsali. Největší radost nám však udělaly milé obrázky dětí, které malovaly sestřičky, lékaře, sanitku nebo ovoce a zeleninu, která jim pomáhá, aby zůstaly zdravé.