Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ 

Jsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 323 627 511

O nemocnici

Nemocnice AGEL Říčany otevřela očkovací centrum

10.12.2021

Ve středu 8. prosince se Nemocnici AGEL Říčany otevřela ambulance pro očkování osob z širokého okolí pro podání třetí posilovací dávky proti onemocnění covid-19. Počáteční kapacita počítá s průměrně 100 očkovanými denně. Dřívější očkovací centrum provozované ve Sportovní hale ve spolupráci s městem Říčany ukončilo svou činnost před třemi měsíci, ale vzhledem k nelepšící se epidemiologické situaci nemocnice opět očkování pod svou taktovou občanům zajišťuje.

„Jakmile bylo vedením nemocnice schváleno zřízení očkovacího místa, bylo nutné vyčlenit k provozu dostatek zdravotnického personálu. Protože otevřeno bude tři dny v týdnu, a to v pondělí, ve středu a v pátek od 8:30 – 14:00 hod., bude zapotřebí pro každý z těchto dnů 1 lékař, 2 sestry, 1 administrátor a samozřejmě úklidový personál,“ sdělila staniční sestra interních ambulancí paní Andrea Kopecká.

Realizace celého projektu si vyžádala několik týdnů příprav. „Naštěstí nebyly nutné stavební úpravy, protože jsme využili prostor jedné z pozastavených ambulancí. Očkovací místo muselo být vybaveno například resuscitačním kufříkem a další zdravotnickou technikou,” uvedl prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D., ředitel Nemocnice AGEL Říčany.

Registrace k očkování probíhá prostřednictvím státního rezervačního systému na stránkách https://registrace.mzcr.cz, registraci po telefonu provedou operátoři na infolince 1221. Z důvodu snadnější organizace práce se nyní aplikuje pouze vakcína Pfizer. „Na tuto třetí očkovací dávku se mohou objednávat osoby starší 18 let,“ připomíná Bc. Lukáš Daněk, člen představenstva Nemocnice AGEL Říčany.

Od 1. ledna 2022 dojde ke zkrácení platnosti očkovacích certifikátů na devět měsíců. Po posilovací dávce bude však očkovací certifikát dané osoby opět bez omezení. Přeočkování třetí dávkou je možné pro osoby, které mají nejméně 6 měsíců po aplikaci druhé dávky a je jim více než 18 let. Výjimkou jsou osoby, které dovršily 60 let nebo kterým hrozí vysoké riziko nákazy jako např. chroničtí pacienti. Posilovací dávka je dobrovolná, hrazená zdravotní pojišťovnou. Očkovací místo v Nemocnici AGEL Říčany bude od příštího měsíce ledna možné navštívit také pro aplikaci první nebo druhé dávky vakcíny.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: