NADACE AGEL zakoupila tříletému Vašíkovi s DMO nové chodítko. S pokroky mu pomáhá fyzioterapeutka z Nemocnice AGEL Říčany

10.5.2024

Tříletý Vašík musel do nedávna svého cíle dosáhnout pouze pomocí plazení a lezení. Mohla za to těžká mozková obrna, kterou chlapec jako miminko prodělal. Nepomohlo ani několik operací, které absolvoval. Nyní díky velké péči rodiny, trpělivé práci fyzioterapeutky Mgr. Martiny Tiché z Nemocnice AGEL Říčany a především díky novému chodítku se vše obrací k lepšímu.

Chodítko pro Vašíka v hodnotě 80.000 Kč bylo zakoupeno NADACÍ AGEL. Ta vyhověla prosbě Vašíkovy maminky, která o chodítku již nějakou dobu uvažovala. Vzhledem k jeho ceně a vědomí, že na něj pojišťovna nepřispívá, bylo pro jejich rodinu chodítko nedosažitelné. Ale díky nadaci si Vašík mohl různá chodítka pod dohledem fyzioterapeutky vyzkoušet a poté bylo vybráno chodítko, pro jeho potřeby nejvhodnější.

„Vašík během doby, kdy čekal na chodítko, absolvoval měsíční intenzivní rehabilitaci v lázních Klimkovice a nyní dochází na hippoterapii, ergoterapii a jednou za týden ke mně na fyzioterapii ambulantně, kde skvěle spolupracuje.  Vašík se mění doslova před očima. Zlepšuje se jak v motorických dovednostech, tak i v oblasti vnímání a komunikace“, sdělila Vašíkova fyzioterapeutka Mgr. Martina Tichá a doplnila: „Chodítko je velmi variabilní a lze postupně upravovat přesně podle potřeb Vašíka a bude velkým pomocníkem při nácviku stoje a prvních krůčcích. Vašík ho přijal jako součást každodenní domácí terapie velmi dobře. Za mě je Vašík obrovský bojovník a velký borec a můj upřímný obdiv má jeho úžasná maminka, která pro Vašíka dělá naprosté maximum.“

Chlapcova maminka má z chodítka velkou radost a řekla: „Vašík má život moc rád a už mu nestačí koukat se na něj jen ze země. Nejraději by všechno dělal, běhal, skákal, objevoval. Je pro něj dost těžké, že mu to jeho tělo zatím neumožňuje, a proto jsem moc ráda, že má chodítko, které mu k tomu dopomůže. Vašík si na něj zvyká moc pěkně a pevně věřím, že mu opravdu pomůže.“

Chodítko zakoupené díky finanční podpoře NADACE AGEL Vašíkovi umožní zlepšit celkovou motoriku těla a podpoří ho na cestě k jeho vlastním krůčkům.

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL